Een goed gesprek

Ga terug naar het overzicht van activiteiten voor kinderen

Welke problemen ervaren mensen die niet goed kunnen lezen en schrijven? En wat zijn hun oplossingen? Een ervaringsdeskundige vertelt hierover graag meer en gaat in gesprek met de kinderen in uw klas.

Nodig een Taalambassadeur (ex-laaggeletterde) uit in de klas en u zult het ervaren; het verhaal van deze mensen opent de ogen van de kinderen voor het belang van lezen en schrijven. De gesprekken met een Taalambassadeur zijn het meest geschikt voor de groepen 7 en 8. De klas van de kinderen is een veilige omgeving om dit gesprek plaats te laten vinden.

Een aantal tips:

U introduceert de Taalambassadeur als iemand die zelf ervaren heeft hoe lastig het is als je niet kunt lezen en schrijven en die daar nu over komt vertellen.

  • Vraag bijvoorbeeld een docent van het ROC de Taalambassadeur te interviewen.
  • De leerkracht doet actief mee tijdens het gesprek en helpt de kinderen indien nodig vragen te verwoorden.
  • U kunt dit gesprek meteen na de theatervoorstelling inplannen.

Duur:

  • De totale duur van het gesprek is circa 30 minuten. Na een korte inleiding vertelt de Taalambassadeur zijn of haar verhaal. Reken hiervoor 10-15 minuten. Vervolgens kunnen de kinderen vragen stellen. Ook hiervoor rekent u 10-15 minuten.

Aandachtspunten:

  • Bel de ambassadeur en de begeleider van tevoren op om even kennis te maken.
  • Bespreek alvast de vragen die de kinderen hebben voorbereid en die u hem of haar wilt stellen.

Begeleiding: de leerkracht.

Aantal leerlingen: 20 tot 30.

Hoe vindt u een Taalambassadeur?
Vraag bij het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) in uw buurt naar een Taalambassadeur. De meeste ROC’s hebben ambassadeurs. U vindt de gegevens van alle ROC’s op de website van de MBO Raad. Vraag bij het ROC naar de afdeling Educatie. Wanneer u geen succes heeft bij het ROC kunt u contact opnemen met Stichting Lezen & Schrijven. De medewerkers kennen een groot aantal ambassadeurs, misschien ook in uw regio.

Ga terug naar het overzicht van activiteiten voor kinderen